MUDr. Anna Šarišská

 

MUDr. Anna Šarišská je slovenská lekárka špecializujúca sa na reumatológiu, internú medicínu a všeobecnú prax. Je uznávaná pre svoj prínos v oblasti diagnostiky a liečby reumatických ochorení. Svoju kariéru začala na Lekárskej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci, kde absolvovala v roku 2008.

Osobný život

Anna Šarišská sa narodila 10. marca 1982 v Košiciach, Slovensko. Po absolvovaní strednej školy sa rozhodla pre štúdium medicíny z vášne pomáhať ľuďom a záujmu o ľudské zdravie.

Vzdelanie a kariéra

Po úspešnom ukončení medicínskeho štúdia na Univerzite Palackého, MUDr. Šarišská získala atestáciu v oblasti internej medicíny a neskôr sa špecializovala na reumatológiu. Jej výskum sa zameriava na autoimunitné procesy vedúce k rozvoju reumatických ochorení, ako je reumatoidná artritída a systémový lupus erythematosus.

Profesionálne príspevky a ocenenia

MUDr. Šarišská prispela k radu odborných publikácií v rešpektovaných medicínskych časopisoch a pravidelne prednáša na národných aj medzinárodných konferenciách. Je členkou Slovenskej reumatologickej spoločnosti a v roku 2015 bola ocenená za svoju prácu v oblasti klinickej reumatológie.

Pracovné pôsobenie

Od roku 2013 pracuje vo všeobecnej ambulancii, kde sa zameriava hlavne na poskytovanie špecializovanej starostlivosti pacientom trpiacim autoimunitnými ochoreniami. Je tiež konzultantkou pre viacero zdravotníckych projektov a iniciatív zameraných na zlepšenie kvality života pacientov s chronickými zápalovými ochoreniami.

Prínos k spoločnosti a ďalšie aktivity

MUDr. Šarišská je aktívna v oblasti verejného zdravotníctva, kde sa snaží zvyšovať povedomie o prevencii a včasnej diagnostike reumatických ochorení. Organizuje a podieľa sa na verejných vzdelávacích kampaniach a seminároch.

 

Sociálne siete:

linkedin logo